Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 23

Prasóweczki

W konkretnej wrocławskiej kamienicy, wcale nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 22

Od lat, zwaśnione rodziny zaczynają się na wzajem, by po przy odpowiednim trunku zgodzić się i wymyślać kolejny wspaniały plan żeby zarobić, przy tymże się nie na działać.

Serial informuje o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa rodziny jest osobą bezrobotną, a jedynym jego zajeciem jest postrzeganie telewizji i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, od lat postępuje w działalności zdrowia, gdzie zdaza się jej brać dodatkowe dyżury, by utrzymać piecioosobową rodzinę, w współczesnym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i słabą matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W grupie ciągle przychodzi do awantur.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na ostatnim jednym piętrze, mieszka Paździoch wraz z starą- Haliną. Rodziny bardzo dzielą się od siebie. Pazdzioch ma pewne zatrudnię. Siedzi na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która stawała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje gościa i dotyka go w środowisku innych sąsiadów. Pomimo to, Marian kocha kobietę i stara się wciąż dorównać jej oczekiwaniom oraz spełnia wszystkiej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi istnieje Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, który nie ma mało. Mimo, że może tworzyć na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża sąsiada i poleca mu sięgać się na jego piętro. Boczek tak łatwo nie odpuszcza i ciągle zabiera się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie daje się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie także z naiwności, często zwodzenie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i usunięty z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Ważna by powiedzieć, że kamienica przypomina wszelką inną klatkę w obecnej strony, jednak dzieją się tu rzeczy, które nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w bloku Kiepskich można słyszeć ruchy i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz drugi okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z szansą na dodatkowe piwo, ponieważ tak kiedy jego rodzic uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z postępem czasu, podczas wyjazdu do USA, poznaje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która łączy Waldusia pod pantoflem. Zachowanie żony nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, że nie lubi nowej lube syna.

Sprawy są trudne i całe fantazji.

Mamy doczynienia z obcymi z pozostałej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy chociażby wykazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne kłopoty z którymi potrzebują zmagać się nasze rodziny.

Ciągle konflikty z sąsiadami, skazane na porażkę interesy, wizytację forma oraz minus pracy, odkładają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić człowieka do przyjęcia się pracy.

Ferdek jednak ma, że w współczesnym świata nie ma rzeczy dla panów z jego wytworzeniem i wybiera rozkręcić swój biznes.

Na zabieg zainteresowania z pewnością nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka wpadli na plan założenia seks telefonu. Przeciwnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na jakim można aby było dokładnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak także tenże projekt nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia biznesu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje przekonać do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan i się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Kiedy po męczącym i dużym wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Kolejnego Roku, w bloku Kiepskich realizowany jest sylwester.

Stawiają na nim mieszkańcy kamienicy i stary Kozłowski, który stanowię w związku małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, że istnieje z starym tylko dla pieniędzy. Wszystko mogłoby się wydawać normalnym wydarzeniem oraz chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów schodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z dążeniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedyną w działach.

Drinku z bliskich kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, żyjący na złomowisku. Jego podstawowym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i uważanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z doświadczeniem humoru, który łączy co róż nowe rymowanki na temat mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już od 1999 roku, gdy to nakręcono pierwszy etap.

Na wstępie serialu, sceny nagrywane ubiegły w kamienicy, ale z postępem czasu wykonano rekonstrukcje wnętrz w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy jeździć na Polsacie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o