poczta polska

Poczta Polska jako jedyna firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

Prasóweczki

Poczta Polska jako jedna firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych. Każdego dnia ponad 25 tys. listonoszy pracowników w Zespole Polskiej doręcza dokumenty i paczki milionom Polaków. Poczta, jako najszybsza i duża spółka infrastrukturalna w końca posiada odpowiednim potencjałem i uczuciem, które jest wskazane do technicznej obsługi wyborów korespondencyjnych.

Operatorzy pocztowi i kurierscy w Polsce oraz na świecie nadal robią swoje działania każdego dnia. Pandemia przeorganizowała jedynie sposób, w jaki więc robią. Przesyłki nadal docierają do ludzi, tyle że w bardziej wygodnej formie, zgodnej z rozporządzeniami Ministra Zdrowia i wsparciami ekspertów.

W ramach procedowanej w Parlamencie RP ustawy Poczta Polska ma technicznie obsłużyć głosowanie korespondencyjne w zestawach prezydenckich. Rola Poczty Polskiej polegać będzie na oddaniu do wyborców pakietów wyborczych, a wtedy przekazania kart wyborczych do obwodowych komisji wyborczych. Będzie toż kolejne zadanie logistyczne dla operatora pocztowego, zgodne z grudniowym pikiem przedświątecznym, w jakim pocztowcy dostarczają klientom większą liczbę przesyłek, niż w nowych stanach w roku.

– Wyznaczone nam znaczenie jest potwierdzeniem wartości Poczty Polskiej jako instytucji zaufania publicznego. Wykonamy je z najogromniejszą starannością, tak jak powodujemy to jakiegoś dnia od ponad 460 lat. Każdego roku dostarczamy ponad 1,5 mld przesyłek. W ubiegłych latach dostarczaliśmy pakiety do głosowania do osób niepełnosprawnych, od 11 lat odpowiadamy też za dostawę do nauk pakietów maturalnych. Żaden inny podmiot w Polsce, co oczywiste, nie posiada tak dużego doświadczenia jeżeli idzie o doręczanie różnego typie przesyłek – mówi Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

W firmie trwają przygotowania do technicznej obsługi wyborów, intensywne prace są na końca przygotowanie wszelkich rozwiązań logistycznych, informatycznych i organizacyjnych, które zapewnią sprawną obsługę procesu wyborczego. Poczta dysponuje kadrą nie tylko logistyków, ale same informatyków także własnych specjalistów, którzy zadbają o zaplanowanie bezpiecznego przebiegu dostarczania pakietów wyborczych. Trwa nabór pracowników, którzy poza swoim dotychczasowym zakresem obowiązków, będą wspierać obsługę wyborów. Odpowiednie informacje i szkolenia otrzymają listonosze oraz każde osoby zatrudnione w produkcję zadań połączonych z wyborami.

– Dzięki swym gościom oraz możliwościom organizacyjno-logistycznym jesteśmy niezastąpionym w Polsce podmiotem skłonnym do dobrej obsługi wyborów korespondencyjnych. Traktujemy tę funkcję jako zaszczyt i zaangażowanie wobec obywateli – podkreśla Grzegorz Kurdziel.

Poczta Polska zatrudnia ponad 80 tys. zatrudnionych na karty o pracę, dysponuje flotą ponad 6 tys. aut dostawczych różnego rodzaju oraz siecią ponad 7,6 tys. placówek pocztowych.

zobacz również Poczta Polska jako jedna firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments